Hogyan kezdjünk bele az esküvő szervezésbe?

Tippek egy esküvői szolgáltatótól

Úgy gondoltam érdekes lenne leírnom a weboldalra a saját esküvőm tervezését, szervezését, hátha tippeket, ötleteket tudok adni másoknak is a saját esküvőjük szervezésében.

Jóval személyesebb tartalom lesz, mint amilyen cikkek a weboldalon vannak, kb. 3-4 részletben fogom megírni. El is kezdem a legelején az eljegyzéssel.

Én és a vőlegényem 2016 óta vagyunk együtt, 2019-ben költöztünk össze és 2021-ben történt meg az eljegyzés. Több mint 6 éve leszünk már egy pár mire kimondjuk a boldogító Igent. (Nem kapkodtuk el 🙂 )

A vőlegényem már 2020-ban tervezgette hogy megkéri a kezem, de a kialakult vírushelyzet miatt úgy érezte, hogy inkább kivár. 2021 június végén, egy balatoni nyaraláson tette fel a Nagy Kérdést. Badacsonytomajon a egyik neves borászatnál kirándultunk, borozgattunk, szép balatoni kilátással, amikor is megkérdezte térden állva, hogy lennék-e a felesége. Én meghatódva azonnal igent mondtam, mivel akkor évek óta tudtam már, hogy vele akarom leélni az életem.

Miután hazajöttünk a nyaralásról egyből elkezdtük szervezni az esküvőnket. Első körben összeírtuk egy excel táblázatba nagyjából a névsort, minden szinglinek plusz 1 fővel számolva, így tudtuk hány főre számoljunk, milyen befogadóképességű helyszínt keressünk. Kb. 60 fővel számolunk. A vírushelyzet, a külföldön élő családtagok miatt mindenképp júliusi vagy augusztusi hónapban szeretnénk tartani az eseményt.

Nekünk könnyű volt kiválasztani a helyszínt, mivel már viszonylag sok esküvőn megfordultunk, így volt egy, amit már akkor kinéztünk, amikor még csak vendégként voltunk jelen egy barátunk esküvőjén. Végül 2022. augusztus 13-ra esett a választásunk, az eljegyzés után egy héttel már mentünk és lefoglaltuk a helyszínt.

Egy tanács: ha nektek még nincs meg a helyszínetek, akkor érdemes elmenni a kinézett helyszín nyílt napjára (ha van), illetve próbaképp beülni egy vacsorára vagy egy ebédre. Sok hasznos tanácsot kaphattok a különböző esküvői facebook csoportokban is. Fontos átgondolni, hogy hány fővel számoltok, vannak-e akik messziről jönnek, kell-e nekik szállás az esemény után. Ezek is befolyásolhatják a helyszín választást.

Még egy tipp: nincs olyan, hogy valamit túl korán intéztek el vagy túl korán foglaltok le. Nekünk több mint egy év volt az esküvőnkig, de már így is rengeteg időpont foglalt volt a helyszínen szombati napokra.

A lefoglalt időpont után minden vendéggel közöltük, hogy erre a dátumra ne tervezzenek programot, mert meg lesznek hívva az esküvőnkre.

Ezután 1 hónapon belül megkerestük és lefoglaltuk a szertartásvezetőt, fotóst, videóst, dj-t. Nyár végére minden fontosabb szolgáltatót véglegesítettünk. Mivel időben elkezdtük a szervezést, így még sok szabad időpontjuk volt a kiválasztott szolgáltatóknak.

Nagyon fontos, hogy mindenkivel szerződést kell kötni, minden fontos pontot bele kell írni, részletezni. A költségeket érdemes excel táblázatban vezetni, beleírni előre, hogy mennyit szántok az egyes szolgáltatókra, kellékekre. Kérjetek több árajánlatot is a szolgáltatóktól, illetve a főbb „szereplőkkel” megéri személyesen is találkozni, de minimum telefonon beszélni velük, hogy mennyire szimpatikusak. Ezzel a szűrővel nálunk több szolgáltató is kiesett, volt olyan aki hiába volt nagyon profi, éreztük hogy nem „rezgünk” vele egy hullámhosszon.

Következő körben januártól a meghívókat, sminkest, fodrászt, a menyasszonyi ruhát, az öltönyt, a gyűrűket fogjuk elintézni, illetve be kell jelentkezni az anyakönyv vezetőnél, de mivel nekünk szertartásvezetőnk lesz, így mi egy hétköznap fogjuk megejteni a hivatalos részét.

Folytatom majd ahogyan halad az esküvőm szervezése.