Miért válassz szertartásvezetőt?

Napjainkban számos külső esemény bonyolította a párok életét, amely nagyfokú rugalmasságot követelt minden érintettől és még nagyobb szerepet kapott a szolgáltatók rugalmassága, közöttük a szertartásvezetőé is. A polgári szertartások szűk körben lezajlottak, többször újraszerveződött lagzikon a szertartásvezetők szerepe még fontosabbá vált.

A polgári szertartás

Házasságot abban a polgármesteri hivatalban lehetséges, ahol bejelentettük a házassági szándékunkat, de az anyakönyvvezető személyét nem választhatjuk ki. Ő a hivatal alkalmazottja, aki a saját megbízási területén belül köthet érvényes házasságot, a hatályos jogszabályok figyelembevételével.
A polgármesteri hivatalok a beltéri esküvőket preferálják, a divatos és látványos kültéri szertartásokra pedig ott a szertartásvezető.

Határidők:

A tervezett időpont előtt minimum 30 nappal, de leghamarabb 6 hónappal előtt lehet bejelenteni a házassági szándékot. Kivételes esetekben jegyzői engedéllyel ettől el lehet térni. Az ezzel kapcsolatos kérelmet az illetékes anyakönyvvezetőnél kell leadni.

Szükséges iratok: Személyi igazolvány, lakcímkártya, vagy útlevél, születési anyakönyvi kivonat,

Elvált személynél: jogerős végzés, vagy záradékolt házassági anyakönyvi kivonat

Özvegynél: halotti anyakönyvi kivonat, vagy záradékolt házassági anyakönyvi kivonat

Névviselés:

Bejelentkezéskor kell megadni. Ha a házasulandók egyike külföldi akkor az anyakönyvvezető tájékoztat milyen iratok szükségesek. ez országonként eltérhet. Ezek hiteles fordításban is rendelkezésre kell álljanak.

A hiteles fordításban elkészült iratokat 2 hónappal az esküvő előtt le kell adni az anyakönyvvezetőnél. Ő továbbítja a Közigazgatási Hivatalnak, ahol 1 hónapos elbírálási idővel számoljunk. Az általuk kiállított dokumentumokkal lehet jelentkezni az anyakönyvi hivatalban. A bejelentkezés legkorábban a kitűzött dátum előtt 5 hónappal lehetséges, mert a tanúsítvány csak 6 hónapig érvényes. a szertartáson a tolmácsot a pár biztosítja a maga számára, de tolmácsigazolvány nem kötelező.

Költségek: Az anyakönyvi hivatalban, hivatali időben ingyenes a házasságkötés. Az egyéb szolgáltatások és a hivatali időn kívül tartott szertartás valamint a zene, pezsgő, gyertya, költséggel járnak.

Az esküvő menete:
Bevonulás

A vendégek elfoglalják a helyeiket majd elindul a bevonuló zene a szertartáshoz, amely élő zene is lehet. A pár bevonul a szertartásvezető elé.

A szertartáskönyv aláírása

A szertartásvezető üdvözli a párt, a megjelent vendégeket majd beszédet mond, amelynek része a hivatalos kérdés: amelyre igen a válasz. A pár tagjai felhúzzák egymás kezére az örökkévalóság jelképét a karikagyűrűket. Ezután következnek az aláírások a pár tagjaié, valamint a tanúké. Eközben is szép aláfestő zene szól.

Személyre szabott fogadalomtétel

Napjainkban elterjedt szokás a személyre szabott fogadalomtétel, amelynek során a pár tagjai saját maguk által megfogalmazott formában fogadalmat tesznek egymásnak a családtagok és a barátok előtt. Az anyakönyvi hivatalban erre nem igazán van idő, de  a szertartásvezető előtt van rá lehetőség.

Szülőköszöntő

A szertartás végén a szülőköszöntés következik, amelyhez virág és ajándék is jár. Ez alatt is halk aláfestő zene szól.

Gratuláció

Az esemény többnyire pezsgős koccintással és a gratulációk fogadásával zárul.

 A szertartásvezető előnyei:

  • Rugalmas: bárhol és bárrnikor megtartja a szertartást, akár egy hegy tetején vagy egy hőlégballon kosarában.
  • Bármilyen kéréssel lehet hozzá fordulni.
  • A szertartás egyedi és személyre szabott lesz.
  • Fontos a személyetek, a szertartásvezető nem futószalagon végzi a feladatát.
  • A tervezésben és a szervezésben is segít, ha igénylitek. Tapasztalataival és az ötleteivel segíti a szervezést.
  • A szertartás forgatókönyvét a párral közösen készíti el, így lesz tökéletesen személyre szabott.